A YouGov brit közvéleménykutató csoport hétfőn ismertetett legfrissebb felmérése szerint a britek többsége nem szeretne több adót fizetni a védelmi kiadások növelése érdekében.
A brit külügyminiszter szerint komoly stratégiai hiba lenne, ha az Egyesült Államok felhagyna nemzetközi segélyezési tevékenységével, mivel az így keletkező űrt mások mellett Kína töltené ki.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy amint megválasztják utódját a Liberális Párt élére, lemond a párt és az ország vezetéséről. A több mint 9 éve kormányzó Trudeau-ra hónapok óta nyomás nehezedett, hogy lépjen hátrébb, a közvélemény-kutatások szerint ugyanis a liberálisok az idén októberig megtartandó parlamenti választáson óriási vereséggel nézhetnek szembe. Az elkerülhetetlennek tűnő kudarcot Pierre Poilievre-nek, a Konzervatív Párt három éve berobbant harcias vezetőjének a számlájára írhatják, akit bár rendszeresen Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel állítanak párhuzamba, nem feltétlen értenek egyet mindenben. Abban főleg, hogy Kanadának az Egyesült Államok részévé kellene válnia.
A brit kormány a jelenleginél érettebb és mélyebb kapcsolatokra törekszik az Európai Unióval, és nem fogadja el azokat a nézeteket, amelyek szerint Londonnak választania kell Amerika és az EU között - mondta a munkáspárti brit kormány pénzügyminisztere az Eurogroup hétfői brüsszeli értekezletén.
Két nap alatt több mint kétmillióan írták alá az új nagy-britanniai parlamenti választások kiírását követelő petíciót. A londoni alsóházban még ezen a héten napirendre kerülhet a kérdés megvitatása.
A brit Konzervatív Párt új vezetője szerint az vezetett a párt nyári "történelmi léptékű" választási vereségéhez, hogy a konzervatív kormány a közbizalom elvesztéséhez vezető hibákat követett el.
Kemi Badenoch volt üzleti ügyi minisztert választották az ellenzéki brit Konzervatív Párt új vezetőjévé.
Több mint 40 milliárd font éves többletbevételt irányoz elő adó- és járulékemelések révén a brit pénzügyminiszter által szerdán beterjesztett költségvetési tervezet.
Szerdán kizárták a brit Konzervatív Párt vezetői küzdelméből Priti Patel volt belügyminisztert, miután a szavazás első fordulójában ő szerezte a legkevesebb, 14 voksot a képviselőtársaitól - számol be a BBC.
A július 4-i brit választásokon elért munkáspárti sikert több brit és nemzetközi elemző is a centrista baloldal visszatéréseként értelmezte, amely reményt adhat az Európában a szélsőjobboldali és szélsőbaloldali előretörés következtében éppen erősen visszaszorulófélben lévő mérsékelt baloldali pártoknak. Amerikában a Demokrata Párthoz köthető, és a centrizmust mint politikai programot támogató agytröszt, a Third Way, szintén a Munkáspárt taktikáit másolná a trumpista jobboldallal vívott harcban. Azonban ha majd húsz nap távlatából és több adat birtokában vizsgáljuk a dolgot, az összkép nem egészen a baloldal álmait látszik alátámasztani: a helyzet úgy áll, hogy a brit társadalom jobban széttöredezett, mint modern története során bármikor, a Konzervatív Párt az életéért küzd, a kis pártok sokat erősödtek, a Konzervatívoktól jobbra álló Reform UK pedig történelmi sikert ért el. Az összhatás túlzás nélkül drámai: az Európában egyedülállóan stabil, és a szélsőségességeket más országoknál eredményesebben kiszorító brit rendszer alapjaiban rengett meg.
Létrehozta árnyékkormányát a múlt csütörtöki brit parlamenti választásokat elvesztő Rishi Sunak volt konzervatív miniszterelnök – írja a Reuters.
Miután történelmi vereséget szenvedett pártjával, Rishi Sunak konzervatív miniszterelnök leköszönő beszédében azzal kezdte, hogy elnézést kért az elszenvedett csalódásért, majd lemondása bejelentését követően kifejtette: "Mindent beleadtam ebbe a munkába, de önök egyértelmű jelzést küldtek, hogy az Egyesült Királyság kormányának változnia kell." 14 év tory kormányzás után a mai napon fel fog állni az új munkáspárti kabinet az országban, Keir Starmerrel az élén.
A brit Munkáspárt rekordszintű, megközelítőleg 170 fős többséget szerzett a tegnapi parlamenti választáson, miután a 650 képviselői helyből 412-t szereztek meg az egyelőre két körzet végeredménye híján részleges adatok alapján. Ez Tony Blair 1997-es tarolása mögött lemaradva a brit politikatörténet második legnagyobb mandátumszámának minősül. A megalázó vereséget szenvedő Konzervatív Párt ezzel szemben 121 fős frakcióval készülhet az ellenzéki szerepre, ami a párt 1834-es alapítása óta a valaha volt legrosszabb eredménynek számít. Rishi Sunak korábbi miniszterelnök, aki szerint "a britek ma este kijózanító ítéletet hoztak", telefonon gratulált az új kormányfőnek, Keir Starmernek. Starmer hivatalba lépése után kijelentette: "a változásért zajló munka azonnal elkezdődik."
Helyi idő szerint este tíz órakor bezárultak a szavazóhelyiségek az Egyesült Királyságban, amint pedig egészet ütött a Big Ben óratornya, a BBC nyilvánosságra hozta a legnagyobb médiavállalatokkal együttműködésben készített exit pollját. Az előzetes becslés szerint a Munkáspárt történelmi szintű, kiütéses győzelmet aratott a 14 éve hatalmon lévő konzervatívokkal szemben, akik mindössze 131 mandátumot szerezhettek.
Megnyíltak a választóhelyiségek csütörtök reggel az Egyesült Királyságban, ahol parlamenti választásokat tartanak.
A csütörtöki nagy-britanniai parlamenti választások előtt közzétett utolsó felmérés is a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt rekordmértékű győzelmét vetíti előre.
Máshogy nehéz lenne optimalizálni az ellátási láncokat.
Legalább 14 ember megsérült.
A hatóságok lecsaptak az Utolsó Védvonalra.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.